
Dva nova Canyon miša koja se dosta razlikuju: prvi je optički miš sa USB interfejsom i maksimalnom rezolucijom senzora 2000dpi, dok je drugi laserski od 1600dpi, a koristi bežični RF interfejs. Odlične performanse i povoljna cena su dovoljni razlozi za preporuku.
Isprobali smo dva interesantna modela Canyon miševa, prilično različita, ali sa dovoljno toga da zaintrigiraju dosta korisnika. Canyon ima u svojoj ponudi veliki broj periferija za računar, i do sada smo videli da se odlikuju originalnim dizajnom, odličnom izradom i vrlo povoljnom cenom. Tako je i ovoga puta, i ovi miševi su dobra prilika da se dođe do nove periferije a da se ne mora za to izdvojiti puno novca, a sa druge strane, performanse su takve da je teško naći neku ozbiljniju manu. U pitanju su klasičan žični optički miš i bežični laserski, pa će svako pronaći varijantu koja mu najbolje odgovara.
Ključne karakteristike
- Odlična preciznost oba modela
- Bežični interfejs modela
- Vrlo dobra cena
Utisak kvare
- Ništa posebno
Specifikacija
Canyon CNR-MSO02 - Senzor: Optički 500/1000/1500/2000DPI
- Interfejs: USB
- Broj tastera: 5, scroll točkić
-
Dimenzije: 53x21x100 mm
Canyon CNR-MSLW02 - Senzor: Laserski 800/1600DPI
- Interfejs: 2.4GHz bežičn
- Broj tastera: 3, scroll točkić
- Dimenzije: 94.5x59x37 mm
Canyon CNR-MSO02 i CNR-MSLW02
Prvi miš koji smo videli je model CNR-MSO02, i nešto je neobičnijeg dizajna u crno srebrnoj boji, oblika sa nešto nižim profilom. Zadnji deo miša je pomalo kockast, ali lepo leži u ruci iako realno nije ergonomski oblikovan. Plastika je mat završne obrade i solidnog kvaliteta, sa površinama sa bočnih strana koje su posebne teksture koja će sprečiti klizanje šake i obezbediti čvršći grip. Ovaj miš ima sa gornje strane dva standardna Mouse tastera, glatki scroll točkić, jedan double click taster sa leve strane i iza točkića taster kojim se menja aktivna osetljivost u koracima od 500, 1000, 1500 i 2000dpi. Postoje i statusne diode koje označavaju koja je vrednost osetljivosti aktivirana. Za povezivanje sa računarom se koristi standardni USB interfejs i instalacija je jednostavna i ne zahteva nikakve dodatne drajvere.
Drugi miš, CNR-MSLW02, je bežični model koji koristi minijaturni USB adapter za 2.4GHz radio vezu. Malo je zaobljeniji od prethodnog modela, i oblikom najviše podseća na neke Microsoft modele koje smo ranije videli. Iako nije ergonomski oblikovan, Mouse tasteri sa gornje strane su ulegnuti kako bi prsti što prirodnije na njima ležali. Pored ovih tastera, na raspolaganju je scroll točkić koji je potpuno gladak i crne boje, odlične preciznosti, dok je iza njega statusna dioda koja označava stanje baterije. Sa donje strane vidimo ležište za USB adapter, za jednu AA bateriju i dva tastera, Connect i DPI. Maksimalna rezolucija ugrađenog laserskog senzora je 1600DPI a može se spustiti i na 800dpi.
Rezime
Oba miša su se odlično pokazala, jednostavno se priključuju na sistem i nije potrebno neko komplikovano podešavanje da bi sve radilo. Kvalitet izrade je odličan, a preciznost u rangu mnogo skupljih miševa. Iako je prvi model precizniji od drugog, ipak nam se više dopala bežična varijanta koja eliminiše kablove iz igre, što je samo po sebi vrlo praktično. Na kraju, cene ovih miševa su jako povoljne, što je možda i glavni razlog zašto će kupci u prvom trenutku zastati pored njih u prodavnici, dok mi možemo potvrditi da se neće ni najmanje razočarati ako se i odluče za nekog od njih.
Conclusion
Both mice are excellent, easy to connect to the system and a complicated setup is not necessary. Build quality is excellent, and the precision is in the range of more expensive mice. Although the first model is more accurate than the first one, we prefer the wireless option that eliminates the cables from the game, which is very practical. Finally, the prices of these mice are very affordable, which is probably the main reason why customers will choose them while we can confirm that no one will be disappointed if opt for one of them.
Testirani proizvod je uzorak.
Asbis ustupio: Canyon CNR-MSO02 i CNR-MSLW02
zvanični sajt: canyon.rs